Якби у Заводському була своя пожежна частина, було б менше руйнівних наслідків

У житловому секторі Лохвиці та Лохвицького району в період із 1 січня 2018 рік по сьогоднішній день сталося 44 пожежі, економічні витрати від яких склали приблизно 642 тис. гривень. Віддаленим від пожежників лишається Заводське і міськрада давно могла б підвищити рівень безпеки мешканців, але ігнорує пропозиції.

Одна з масштабних пожеж трапилася у Заводському по вул. Шкільній, 41 у 3-х квартирному житловому будинку. Було знищено перекриття стелі на площі близько 170 м. кв., шиферна покрівля площею близько 260 м. кв., близько 140 м. кв. стін, домашнє майно та особисті речі. Збитки складають близько 500 000 тис. грн.

Головна причина таких значних втрат – те, що 9 Державна пожежно-рятувальна частина м. Лохвиці розміщена на відстані 12 км, а розрахунковий час прибуття пожежного автомобіля становить 18 хв.

Для зменшення часу прибуття при виникненні пожежі, мінімалізації збитків та збереження життя людей Заводській міській раді на засіданнях міськвиконкому від 9 Державної пожежно-рятувальної частини та Лохвицького Районного сектору на розгляд неодноразово надавалася пропозиція про створення в місті місцевої пожежної охорони та інформація про участь у співфінансуванні й наданні робочих місць у місцевій пожежній охороні села Токарів жителям Заводського. Якби в Заводському створили свою пожежну частину, або заручилися підтримкою Токарівської, машина прибула б на пожежу за 3–8 хв., наслідки були б не настільки руйнівними.

О. СІЛЮТІН, начальник Лохвицького РС ГУ ДСНС України у Полтавській області