Відверта розмова з читачами

 

ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ!
Настала передплатна кампанія на друковані засоби масової інформації, серед яких і наша районка.

У цю передплатну кампанію «Зоря» вступає з новими ідеями і прагненнями.

Деякі з них диктує саме життя, особливо з економічної точки зору. Бо підвищення цін на все і вся, природно, не оминуло і нас. Приміром, ті ж валютні коливання по відношенню гривні до долара тримають у нестабільності вартість газетного паперу. Він, як відомо, на 95 відсотків імпортний, причому, переважно з Росії.

Оскільки піднімається ціна на папір, то зростає і вартість послуг друкарні. Не кажучи вже за вартість бензину, що для нас теж важливо. Адже редакційний транспорт двічі на тиждень, година в годину, доставляє надруковані в Миргородській друкарні примірники районки до Лубенського центру поштового зв’язку. Викладаємо їх там прямо на сортувальний стіл (щоб вже гарантовано були розподілені на всі дільниці Лохвицького району).

Так детально описую цю технічну процедуру, щоб читачі знали – редакція «Зорі» скрупульозно виконує умови договору і дотримується жорсткого графіку виходу газети.
Декілька слів додам і про «Укрпошту». Вона незмінний монополіст на ринку доставки друкованих ЗМІ. Які б трансформації не відбувалися у державі, але так альтернативної служби у цьому сегменті ринку ніхто й не створив. Добре чи погано – то вже інша справа.

Змінилися і принципи відносин у колись державному, а нині публічному товаристві зі своїми партнерами, цебто нами. Інколи вони нас ставлять у доволі невизначене становище.
Наприклад, весною «Укрпошта» без всякого попередження підняла тарифи на доставку газет, перед якими враз постала дилема – чи піднімати і самим ціну на газети, що не зовсім чемно перед передплатниками, бо, як правило, все це обумовлюється перед початком передплати, чи все ж утриматися? Дехто пішов за першим варіантом і таки підняв передплатну ціну. Ми ж залишили стару.

Поштовики напередодні цьогорічної передплатної кампанії таки нас попередили, що з 1 січня 2018 року знову піднімуть тарифи на доставку газети. І не гарантують, що і надалі тарифи не підніматимуться.


Що ж нам залишається робити в цій ситуації?

Хоч трішки, всього на дві гривні, але підняти вартість місячної передплати на «Зорю».
Тож, наступного року, без врахування вартості оформлення передплати (це окрема послуга пошти), «Зоря» на місяць коштуватиме 15 гривень. Якраз вартість однієї хлібини! Покладаємо надії на те, що коли люди стануть жити заможніше, тоді, можливо, й ціна на газету зросте.

Часто мене запитують, що краще – передплатити «Зорю» чи купувати її в місцях продажу?

Їх у нас по Лохвиці три: книжковий магазин «Либідь» та кіоск «Квіти», що по вул. Героїв України, і ще одне місце поруч з редакцією у магазині «Продукти» (Кам’яний ряд). Тож, відповідь очевидна – звичайно краще передплатити (так дешевше) і бажано на рік. В такому випадку ви не тільки отримуватимете часопис, а й матимете можливість стати учасником традиційного розіграшу призів, що постійно проводить «Зоря».

Ось із таких розрахунків, як бути доступними для наших читачів і при цьому оптимізувати наші витрати на доставку газети, ми й вийшли на передплатну кампанію 2018 року. У нас, між іншим, тепер один індекс 61570, що дозволило усіх передплатників поставити в рівні умови. Фактично тепер вся передплата пільгова!

І найголовніше, чим хотів поділитися – з нового року «Зоря» виходитиме у новому форматі тижневика.
Нам давно вже затісно у цих рамках, в яких ми виходимо зараз. В області вже давно перейшли на такий формат (життя змушує). Бо нині часто нашим дописувачам доводиться чекати тижнями, а то й місяцями (якщо це літературно-художні дописи) своєї черги. Через це багато що втрачається.

Тож, сьогоднішній номер, це свого роду, демонстративний зразок нової «Зорі», яку ви в такому форматі будете отримувати з нового року. Взагалі, плануємо виходити на 12–16 сторінках, бо люди просять і гороскопів, і порад, і цікавих журналістських розвідок, що ми не можемо дати зараз через брак газетної площі.

Були наміри оголосити й електронну передплату «Зорі», але досвід колег, які це запровадили, трохи розчаровує – передплатників по електронній версії обмаль. Можливо, в майбутньому щось зміниться на краще в цьому плані.


А ось рекламу на нашому сайті, на який заходять тисячі відвідувачів, спробуємо увести.

Окрім того, «Зоря» є і у Facebook.

О. МОСКАЛЕНКО, головний редактор

 

Передплатна цIна на 2018 рIк

Редакція Лохвицької районної газети «Зоря» (індекс 61570) проводить передплату на газету «Зоря» на 2018 рік за такими цінами (без врахування вартості оформлення передплати у відділеннях зв’язку):
на 1 місяць – 15 грн. 00 коп.;
на 3 місяці – 45 грн. 00 коп.;
на 6 місяців – 90 грн. 00 коп.;
на 9 місяців – 135 грн. 00 коп.;
на рік – 180 грн. 00 коп.