«ЗОРІ» ВЖЕ 105 РОКІВ!

 

biografiya nazv gazeti

Саме 2 січня 1912 року починає відлік часу свого існування газета «Зоря». Багатий, великий і славний творчий шлях пройшла газета за час свого існування, доносячи до лохвичан якнайширшу і найповнішу інформацію та новини про життя району, держави, світу.

Слід зазначити, що й до цього часу в краї було зроблено декілька спроб заснувати газету. Першу таку спробу Лохвицьке повітове земство здійснило ще у 1897 році, але не отримало дозволу від Полтавського губернатора. І лише у 1903 році побачило світ перше періодичне видання краю «Бюллетень Лохвицкой уездной земской управы». Це був тижневик, який виходив російською мовою і містив офіційні матеріали про діяльність земства, інформацію про господарське та політичне життя. Видання проіснувало до січня 1906-го року.

І ось після тривалої перерви, у січні 1912 року почала виходити газета «Лохвицьке слово», засновником та видавцем якої виступало Лохвицьке Товариство сільських господарів. Тривалий час її редактором був О.М. Дублицький. Цікаво, що видання було двомовним: поряд із матеріалом, написаним російською мовою, друкувалися і статті українською мовою про розвиток сільського господарства та події в житті міста, повіту, новини культури.

Під різними назвами виходила газета пізніше: «Известия Лохвицкого уездного исполнительного Совета рабочих, крестьянских и красноармейских депутатов городского исполкома» (1919 рік). З грудня 1919 року вже після остаточного встановлення радянської влади в краї газета носила подвійну назву «Известия – Вісті», що свідчило про те, що матеріали видання друкувалися двома мовами: російською та українською.
Згодом у газеті все більше статей виходило рідною мовою і вже з 1921 по 1923 роки газета носила назву «Вісті Лохвицького повітового виконкому КП(б)У» і виходила на українській мові.

Kolektiv redaktsiyi 8 bereznya 1985 golovniy redaktor I O Yaschenko

У зв’язку із змінами в територіально-адміністративному поділі України і, зокрема, в нашому краї, коли Лохвицький повіт був реорганізований у три райони – Лохвицький, Чорнухинський і Сенчанський – до 1930 року Лохвиччина не мала своєї районної газети. У 30-і роки Лохвицька газета мала назви: «В соціалістичний наступ» (1930-1937), з 1937 – «Більшовицька трибуна». Під такою назвою газета проіснувала до грудня 1943 року. Її випуск переривався лише окупацією Лохвиччини німецько-фашистськими загарбниками з вересня 1941 року по жовтень 1943 року. Вже після визволення району, а саме з грудня 1943 року, газета виходить під назвою «Зоря Лохвиччини».

Перший номер газети під назвою «Зоря» вийшов 5 березня 1944 року. З того дня і до нинішнього часу районна газета «Зоря» - завжди бажаний гість в оселях лохвичан. Читачі з нетерпінням чекають кожен свіжий номер. Вже ціле століття вона приносить різні новини із життя держави, області, району.

«Зоря» - це наша з вами біографія, це історія нашого суспільства. З її сторінок багато поколінь черпали і черпають мудрі думки і розумні поради.

За період від виходу 1-го номера газети і до сьогоднішнього дня були різні часи. Були успіхи і поразки, пошуки, творчі удачі, але незмінним залишалося одне: журналісти минулих років і сьогодення писали і пишуть історію свого славного краю.

Kolektiv redaktsiyi 2012 golovniy redaktor Olexandr Volodimirovich Moskalenko

В різні роки редакторами районної газети працювали: Б. Козаков, Б.І. Дунаєвський, Терещенко, С.Г. Кошовець, Б.Н. Агранович, П. Мінько, С. Любовський, М. Дробний, П.Г. Ясинський, М. Паук, М. Бондаренко, А. Жук; в післявоєнні часи: І.С. Чернегіль, І.Ф. Бейкун, П.А. Стендик, М.П. Потькало, І.О. Ященко, В.Г. Гіржов. Нині трудовий колектив очолює О.В. Москаленко.

Лохвицька районна газета «Зоря» - одна з найстаріших «районок» області. Вона неодноразово виходила переможницею в республіканських конкурсах, відзначена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР (Указ від 21 березня 1969 року).

За свою більш ніж 100-літню історію районна газета «Зоря» разом з лохвичанами кількох поколінь пережила і вкарбувала в свої рядки усі масштабні події свого часу, відобразила здобутки і лихоліття, радощі й болі народу, разом з ним горювала і веселилась, захищала рідну землю від ворожої навали, зводила новобудови, сіяла і жала хліб, була вісником освіти і культури, оборонцем добра і справедливості. Одним словом з честю виконувала і виконує свою місію літописця життя лохвицького краю.

Як місцеве видання, «Зоря» - поза конкуренцією і має особливу популярність, бо віддзеркалює безпосередньо наше життя: пише про людей, яких ми знаємо особисто, про поселення, в яких ми бували, про трудові колективи, робота яких завжди на видноті. Вона сприяє активізації зусиль на виробництві, виступає провідником державної політики, збагачує читачів духовно. Газета «Зоря» стала важливим суспільним комунікатором, у тому числі між владою і громадою.