Ліна Яковенко

Ліна Яковенко

Dolor donec sagittis sapien. Ante aptent feugiat adipisicing. Duis interdum sed arcu et nullam eu accumsan nam gravida vulputate sed. Dolor urna integer consectetuer. Quam duis ligula viverra. Vitae turpis elementum donec

У нашому інтерв’ю із Вікторією ЖИТНЬОЮ ви дізнаєтеся про її шлях із Харкова у Лохвицю, яку вона знає вже 15 років, а також про особливості професії подолога, що тільки набирає обертів в Україні.

Вважається, що людина може адаптуватися до будь-яких обставин і навчитися чого-завгодно, навіть відчувати запах війни… Про це ми поговорили із Вітою БАЙДИК – практичним психологом, викладачкою і двічі переміщеною особою із Луганщини.

Народний дім (Лохвиця) – Лохвицький районний Будинок культури – Полтавська обласна філармонія – Національний цирк України (Київ) – життєвий і творчий курс, узятий нашим багатогранним земляком Олександром КУЗЬМЕНКОМ на культурних просторах України!

Про культурні діла на селі, їхній сенс, потрібність для інших – говоримо із директором Світланою КИБКАЛО, художнім керівником Анатолієм КИБКАЛОМ та учасниками народної самодіяльності Токарівського сільського Будинку культури. А також про те, як жага творити підганяє в господарських справах!

Нова ініціатива у Сенчанській територіальній громаді – вирощування лікарських рослин для додаткових коштів…

Поточні ремонти доріг у Сенчі, Вирішальному, Корсунівці,  Жданах…

Доля Яблунівського СБК… 

Вагома підтримка медичним закладам: новий УЗД-апарат для безкоштовного обстеження жителів громади…

Будівництво стадіону… Розробка туристичного маршруту… Реконструкція бою в Шумейковому… 

Про це та інші важливі напрацювання розповіла голова Сенчанської територіальної громади Наталія СЛІПУХОВА.

День Валентина – ще один привід замислитися про таке глибоке і багатогранне почуття, як кохання! У нашій бесіді – герої діляться власним досвідом та баченням через призму своєї сфери діяльності. Тож, дорогі читачі, тут ви знайдете цікаві життєві історії і корисні лайфхаки!

23 січня Указом Президента України №24/2021 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» тренерові-викладачу Лохвицької комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, президенту клубу із кіокушинкай карате імені Олександра Кріптова, Заслуженому тренеру України, тренеру дорослої збірної України по карате Володимиру ПРЯДЦІ присвоєно почесне звання Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України!

21 грудня творча група Зразкового аматорського хореографічного колективу «Вернісаж» Лохвицької дитячої музичної школи імені Ісаака Дунаєвського здобула Гран-прі у дистанційному Міжнародному фестивалі-конкурсі «Святковий передзвін», який відбувся в Харкові!

Як  лише однією постановкою юні танцюристи змогли передати загальний настрій всієї країни і як загартовувати їх на перемогу під час карантину – у нашому інтерв’ю із викладачкою хореографії Лохвицького музичного закладу Ольгою ЙОВЖІЙ

«… – Сану не зречуся, церкви не залишу, – відповів спокійно, але твердо отець Іоанн.

– Тоді забирайтеся подалі від моїх очей, – сердито кинув чиновник.

З неабиякими труднощами вдалося одержати дозвіл на перереєстрацію парафії і відкриття молитовного будинку на далекій околиці Лохвиці – Ґудзюрині…», – цитати зі статті Георгія Шибанова «Подвижництво пастиря», 1999.

Про те, як самовіддано виконував свою місію благочинний Лохвицького і Чорнухинського районів, митрофорний протоієрей Іоанн ТЕРКУН – у наступних номерах «Зорі». А в даній статті дізнаємося, яким же був Дім молитви на окраїні Лохвиці? До вашої уваги спогади архімандрита КРЕМЕНЧУЦЬКОГО АВАКУМА, надані лохвичанином Анатолієм КРИВОШЕЄМ.

Грудневе повітря пахне магією і дивами! А ще у багатьох виникає спокуса зазирнути у майбутнє.

Колись давно одна лохвичанка, утворивши дзеркальний коридор, намагалася у потойбічних закапелках розгледіти обличчя судженого. За що отримала ляпаса – чи то від нього, чи від Долі…Грудневе повітря пахне магією і дивами! А ще у багатьох виникає спокуса зазирнути у майбутнє. Колись давно одна лохвичанка, утворивши дзеркальний коридор, намагалася у потойбічних закапелках розгледіти обличчя судженого. За що отримала ляпаса – чи то від нього, чи від Долі…В студентські роки моя сусідка по кімнаті Марина наважилася вийти опівночі на Андрія з гуртожитку і запитала у першого зустрічного, як його звати (за повір’ям, таке ім’я матиме й майбутній чоловік). Провісником Долі виявився турок із сусіднього гуртожитку. Він теж, мабуть, вийшов «погадать», бо запитав: «Как тя завут, машя?». І не дожидаючись відповіді, іноземець схватив першокурсницю в гарячі обійми, з яких їй допоміг вирватися чи то святий Андрій, чи невимовний переляк…

Зустрічаючи святковий грудень, ми з лохвичанками назгадували цілий міх народної мудрості, звичаїв і ворожінь, адже 4 грудня Мати-Земля засинала, щоб набратися сил до Благовіщення, а натомість навідувався час розгадування майбутнього! Виявляється, у прикметах криється неабияка сила! Наприклад, моя колега Таня Бартош розповідає: «Бабуся, вийшовши на город і не побачивши на небі жодної хмарини, розвертається і йде у двір зі словами: «Сьогодні картоплю саджати не будемо – для гарного врожаю треба, щоб хмари були!»

Сторінка 1 із 10